Dni Podróżnika to festiwal zrodzony z marzeń i pasji

KIM jesteśmy?

Jesteśmy zwykłymi studentami. Należymy do Klubu Podróżników BIT we Wrocławiu. W pewnym momencie naszego życia, mieliśmy na tyle odwagi, żeby zrobić pierwszy krok i zacząć spełniać marzenia. Dla wielu z nas, to opowieści innych pokazały, że DA SIĘ i można podróżować po świecie nawet bez dużego budżetu. Od tego czasu, chłoniemy świat, poznajemy nowych ludzi i jesteśmy uzależnieni od przygody.

Nasze marzenie

Dobrze zdajemy sobie sprawę, jak wielką motywację i inspirację dają podróże innych osób. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć miejsce przyjazne podróżom, w którym można rozwijać swoją pasję oraz nawiązywać nowe znajomości. Naszym marzeniem jest dotarcie z podróżami do jak największej liczby osób oraz zorganizowanie jednego z najlepszych festiwali podróżniczych w Polsce.

DNI PODRÓŻNIKA I SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKIEM

Wstępem do 3-dniowego festiwalu w marcu jest cykl prelekcji “Spotkania z Podróżnikiem”, które w każdą środę wypełniają salę po brzegi ludźmi zainteresowanymi odkrywaniem świata.

Ciekawi prelegenci​

Wierzymy, że każdy może podzielić się swoimi przygodami, dlatego zapraszamy zarówno znanych podróżników, jak i "zwykłe" osoby, które chcą opowiedzieć o swojej podróży.

Warsztaty i panele dyskusyjne

Jak tanio podróżować? Jak przygotować się na długą podróż? Jak fotografować? Poza opowieściami z podróży, organizujemy praktyczne prelekcje-warsztaty.

3 dni festiwalu

Każdego roku, jeden z marcowych weekendów (piątek-niedziela) jest czasem podróżniczych inspiracji, ciekawych opowieści oraz poznawania osób z podobną pasją.

Wymiana doświadczeń

Zarówno prelekcje podróżnicze, jak i spotkania po nich są idealną okazją do rozmów i wymiany doświadczeń osób pasjonujących się podróżami.

Cykl prelekcji podróżniczych

Od października do lutego, w niemal każdą środę organizujemy prezentacje podróżnicze, a po nich, razem z prelegentami, luźne spotkania podróżnicze przy piwie.

Darmowy wstęp

Nasze prelekcje oraz festiwal są zawsze darmowe i dostępne dla każdego - nie tylko dla studentów.

"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej." ~ Ryszard Kapuściński

Rozwój Dni Podróżnika

Dni Podróżnika jest jednym z pierwszych projektów, jakie zaczął organizować Klub Podróżników BIT – pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku. Początkowo był to festiwal skierowany dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Z biegiem czasu, zainteresowanie prelekcjami i festiwalem rośnie. Jeszcze kilka lat temu, w cotygodniowych prelekcjach uczestniczyło kilkanaście osób. Teraz jest to często 200 osób, a czasami ta liczba przekracza 400. Na festiwalu w prelekcjach uczestniczyło średnio 400 osób, a rekordowa frekwencja wynosiła 800 słuchaczy!

Do Wrocławia zapraszani są coraz bardziej znani podróżnicy, a festiwal Dni Podróżnika stał się największym tego typu festiwalem we Wrocławiu. Mamy głowy pełne pomysłów, dlatego będziemy dalej rozwijać nasz ukochany projekt!

FAQ

Jasne! Nasze wydarzenia nie są zamknięte tylko dla studentów. Każdy może w nich uczestniczyć, wstęp jest wolny i można dołączyć w każdym momencie. Na sali możemy zauważyć nie tylko młodych, ale też rodziny z dziećmi czy starsze osoby. Wszystkich nas łączy pasja podróżowania!

Świetnie! Skontaktuj się z nami przez maila (jest w zakładce Kontakt) lub napisz do nas na naszym fanpage’u na Facebooku. Wyślij nam opis prelekcji i kilka zdjęć – jeśli Twoja podróż przyciągnie naszą uwagę i będziemy mieli wolny termin, to z przyjemnością zorganizujemy Twoją prelekcję! Wielu prelegentów występujących na “Spotkaniach z Podróżnikiem” wcześniej wysłało do nas wiadomość ze zgłoszeniem – może Ty też w ten sposób będziesz mieć okazję do przedstawienia swoich przygód wrocławskiej społeczności podróżników? 😉

Przede wszystkim, Wasza obecność na prelekcjach i festiwalu jest naszym największym motorem napędowym – nic nie daje takiej motywacji jak pełna sala na prelekcji! Ponieważ organizacja festiwalu niesie za sobą bardzo duże koszty, a jako organizacja non-profit nie zarabiamy i posiadamy jedynie bardzo skromny budżet od uczelni, zachęcamy do współpracy! W zamian za pomoc sponsorską lub barterową, poza reklamą na festiwalu, możesz kształtować wygląd festiwalu i przyczynić się do organizacji najlepszego festiwalu podróżniczego! Jeśli bliska jest Ci nasza idea i chcesz nam pomóc, napisz do nas!