08.01.2020: Amazonia – Emil Witt

08.01.2020: Amazonia – Emil Witt

Podczas kolejnej środowej prelekcji odwiedzi nas Emil Witt, który od 6 lat eksploruje amazońskie lasy deszczowe, odwiedza rdzenne plemiona oraz prowadzi reportaże z mało znanych zakątków Amazonii.

Na spotkaniu zobaczymy niepowtarzalną prezentację filmową ze spływu tratwą w dół rzeki Madre de Dios w peruwiańskiej Amazonii. Celem jego poszukiwań, było zarówno dotarcie do Indian żyjących w jak najbardziej tradycyjny sposób, jak i osobiste doświadczenie takiego stylu życia poprzez samotne wyprawy w głąb puszczy. Zaprezentuje materiał z jego czwartej wyprawy do Amazonii, która zaowocowała niezwykłym spotkaniem plemion Indiańskich, żyjących wciąż w bliskiej zależności od przyrody. Podczas prezentacji podejrzymy z ukrycia grupę Indian z Plemienia Maschcopiro nazywani na miejscu “no moles” (nie mówiący) czy też “no contactados”, którzy funkcjonują do dzisiaj w małej, liczącej kilkadziesiąt osób grupie i są odcięci od świata cywilizowanego. Akcja filmu toczy się pośrodku lasów deszczowych i jest relacją z niesamowitej wyprawy, która odbyła się za pomocą własnoręcznie wybudowanej tratwy.

Na koniec prezentacji, będzie można zaopatrzyć się w nieziemsko kolorowe szaliki i czapki z wełny alpaki, przywiezione bezpośrednio od zaprzyjaźnionych indiańskich rodzin z peruwiańskich Andów. Zapraszamy! → link do szalikowni https://ethnoflow.pl/, a także do strony internetowej Emila → emil-witt.com
Serdecznie wszystkich zapraszamy!

📌Data: 08.01.2020
📌Godzina: 18:00
📌UE we Wrocławiu, sala 1 CKU

➡️Wstęp wolny!

Related Posts